پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر

پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر


بیماری های مقاربتی.. سوزاک

مدیر سایت
۱۸ آذر ۱۳۹۳
569 بازديد
چاپ این مطلب
ارسال به دوستان

بیماریهای مقاربتی که عفونتهای مقاربتی نیز نامیده می شوند، به بیماریهایی اطلاق شده که از طریق آمیزش جنسی منتقل می گردند. عامل این بیماریها می تواند ویروس، باکتری یا انگل باشد. برخی از این بیماریها از جمله ایدز، کلامدیا و سوزاک فراگیرتر و شناخته شده تر از بقیه اند. این نوع بیماریها در اثر آمیزش جنسی با فرد مبتلا منتقل شده که برخی از آنها راح  تر از بقیه سرای  می کنند. استفاده از کاندوم (غلاف) می تواند از سرای  این نوع بیماریها جلوگیری کند. بسیاری از بیماریهای مقاربتی فاقد علایم بوده و یا نشانه های ناچیزی دارند و از اینرو تشخیص ابتلای به آنان کار ساده ای نیس . البته برخی از آنها مانند سوزاک و کلامدیا چنانچه به موقع تشخیص داده شوند به راحتی قابل درمان اند. همچنین می توان دربرابر بیماریهای هپاتی  آ و ب واکسینه شد. دربرابر بعضی از بیماریهای مقاربتی مانند ایدز نمی توان واکسینه شده یا آنها را به سادگی درمان کرد. البته یکسری از روشهای درمانی می تواند تاثیرات ایدز را کنترل کند. درصورتیکه بیماریهای مقاربتی به موقع درمان نشوند، می توانند مشکلات بهداشتی حادی بیافرینند. از اینرو چنانچه نسب  به داشتن یکی از آنها نگرانید باید به مرکز مشاوره و درمانی محل خود مراجعه کنید. در این پست سعی شده است اطلاعاتی درباره متداولترین بیماریهای مقاربتی به شما عزیزان ارائه شود .

سوزاک (گونورهیا)
بیماری های مقاربتی.. سوزاک

سوزاک نوعی بیماری عفونی اس  که عامل آن باکتری اس . این بیماری از طریق فعالی  جنسی منتقل شده و می تواند گردن رحم، لوله مجرای ادرار، انتهای روده بزرگ و مقعد را آلوده کند.  روز پس از ابتلا ظاهر شود. البته گاهی نیز این بیماری علایم ۱۱ تا ۱ نشانه ها و علایم بیماری علایم این بیماری می تواند بین مشخصی از خود نشان نمی دهد. نشانه های این بیماری در مردان بارزتر از زنان اس . علایم بیماری در زنان این علایم می تواند شامل موارد زیر باشد:  * تغییر کردن ترشحات مهبل. این تغییرات می تواند شامل افزایش ترشحات، تغییر رنگ به زرد یا متمایل به سبز و ایجاد بوی تند باشد. * احساس درد یا سوزش هنگام ادرار کردن * سوزش یا ترشح از مقعد علایم بیماری در مردان این علایم می تواند شامل موارد زیر باشد: * دفع ترشحات سفید یا زردرنگ از آل  * سوزش یا ترشح از مقعد * التهاب بیضه ها و غده پروستات  چگونگی سرای  بیماری این بیماری با فعالیتهای جنسی نافذ (یعنی ادخال آل  در مهبل، دهان یا مقعد) منتقل می شود. البته گاهی نیز ممکن اس  با روشهای زیر سرای  کند: * تحریک مقعد همسر با استفاده از زبان و دهان * آلوده شدن انگشتان از تماس با مهبل، مقعد یا دهان آلوده و انتقال آن به اعضای مشابه آزمایشهای طبی برای تشخیص بیماری * معاینه ای از ناحیه تناسلی که توسط پزشک یا پرستار انجام می شود * با استفاده از یک دستمال پنبه ای-پشمی یا اسفنجی نمونه هایی از قسمتهایی که ممکن اس  آلوده باشند (دهانه رحم، مجرای ادرار یا مقعد) گرفته می شود.

* درمورد خانمها یک معاینه درون مهبلی انجام می شود. * نمونه ای از ادرار گرفته می شود. هیچ یک از این آزمایشها توام با درد نیس  اما گاهی ممکن اس  راح  نباشد. چنانچه فعالی  جنسی از طریق مقعد داشته اید باید آن را به پزشک گفته تا نمونه ای از انتهای روده بزرگ تهیه کند. همچنین اگر فعالی  جنسی از طریق دهان داشته اید آن را با پزشک در میان بگذارید. چنانچه تصور می کنید در معرض ابتلا به سوزاک قرار داشته اید می توانید آزمایش انجام دهید. تشخیص و درمان نمونه های گرفته شده هنگام معاینه، برای بررسی وجود عفون  زیر میکروسکپ مشاهده می شوند. در برخی از مراکز درمانی نتیجه آن بلافاصله آماده می شود. نمونه دومی هم به آزمایشگاه ارسال شده که نتیجه آن معمولا درعرض یک هفته آماده می شود. درمان آن ساده و در عین حال ضروری اس . برای بیمار داروی آنتی بیوتیک به شکل قرص، شرب  یا آمپول تجویز می شود. چنانچه به آنتی بیوتیکها حساسی  داشته یا احتمال می دهید که باردار باشید باید آن را با پزشک درمیان بگذارید. همچنین کامل کردن دوره درمان نیز ضروری اس . چنانچه ابتلای به سوزاک در شما تایید شد، ممکن اس  از شما خواسته شود که با یک مشاور درمانی ملاقات کنید تا درباره این عفون  با شما صحب  کرده و به پرسشهای شما پاسخ دهد. احتمالا وی درباره همسرتان پرسشهایی را مطرح می کند تا در صورت لزوم وی تح  معاینه و درمان قرار گیرد. تا مراجعه مجدد به مرکز درمانی و اطمینان از برطرف شدن کامل عفون  توسط پزشک باید از تماس جنسی خودداری کنید. در این مدت پزشک یا مشاور درمانی به شما خواهد گف  که چه نوع فعالیتهای جنسی را می توانید انجام دهید. برخی از انواع سوزاک، خصوصا اگر در خارج از کشور به این بیماری مبتلا شده باشید، دربرابر آنتی بیوتیکهای خاصی مقاوم اند. ولذا برای اطمینان از برطرف شدن عفون  آزمایشهای دیگری نیز انجام می شود. اگر عفون  برطرف نشده بود آنتی بیوتیکهای متفاوتی برای شما تجویز می شود. عوارض بیماری (الف) در زنان:  چنانچه این بیماری به موقع درمان نشود می تواند منجر به بیماری التهاب لگن خاصره (پی آی دی) شود. این التهاب مربوط به لوله های فالوپین (لوله های رابط تخمدانها و رحم) اس  که باعث بروز تب، درد زیر شکم و درد پش  می شود. آمیزش جنسی هم ممکن اس  همراه با ناراحتی باشد. بیماری التهاب رحمی می تواند باعث نابارور شدن زن یا حاملگی خارج از رحم شود. اگر موقع زایمان به این بیماری مبتلا باشید ممکن اس  عفون  به کودک منتقل شده و احتمال تولد نوزاد با عفون  گونوکوکال چشم وجود دارد. این عفون  را باید با آنتی بیوتیکها مداوا کرد زیرا می تواند سبب نابینایی نوزاد شود. بنابراین بهتر اس  پیش از تولد، به درمان این بیماری پرداخ . (ب) در مردان:  سوزاک می تواند باعث التهاب و دردناک شدن بیضه ها و غده پروستات شده و چنانچه مداوا نشود ممکن اس  باعث تنگ شدن یا تورم مجرای ادرار گردد.  پس از درمان این بیماری باید مواظب باشید تا مجددا در معرض آلودگی آن قرار نگیرید. همواره باید به خاطر داش  که استفاده از کاندوم هنگام آمیزش جنسی، خطر سرای  بیماریها و عفونتهای مقاربتی را کاهش می دهد.  ادامه دارد…..


هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نام شما:
ایمیل:
سایت: