پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر

پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر


بیماری های مقاربتی..کلامدیا

مدیر سایت
۱۸ آذر ۱۳۹۳
623 بازديد
چاپ این مطلب
ارسال به دوستان

کلامدیا یکی از متداولترین عفونتهای باکتریایی مقاربتی به شمار می رود. چنانچه این بیماری به موقع درمان نشود می تواند را ملاحظه نمایید). در خانمها کلامدیا باعث عفون »عوارض بیماری«مشکلات جدی برای زندگی آینده فرد ایجاد کند (بخش دهانه رحم می شود. در هر دو جنس، مجرای ادرار، انتهای روده بزرگ و چشمها نیز ممکن اس عفونی شود. گاهی نیز باکتری آن در دیگر قسمتهای بدن شامل گلو، ریه و کبد زیس می کند.

بیماری های مقاربتی..کلامدیا

 

بیماری های مقاربتی..کلامدیا

نشانه ها و علایم بیماری علایم عفون غالبا بین یک تا سه هفته پس از ابتلا آشکار می شود. ممکن اس تا مدت زیادی هم نشانه ای ظاهر نشود. گاهی نیز این بیماری علایم مشخصی از خود نشان نمی دهد. البته نشانه های این بیماری در مردان بارزتر از زنان اس . علایم بیماری در زنان علایمی که ممکن اس بروز کند عبارت اس از: * افزایش اندک ترشحات رحمی (که در اثر ملتهب شدن دهانه رحم ایجاد می شود) * درد زیر شکم * احساس درد هنگام آمیزش جنسی * سوزش و تورم دردناک چشمها (درصورت سرای عفون به آنها) علایم بیماری در مردان علایم زیر می تواند ظاهر شود: * ترشحات آل که ممکن اس سفید (به رنگ برف) و آبکی بوده و بر زیرجامه لکه برجای گذارد. * احساس درد یا سوزش هنگام ادرار * سوزش و تورم دردناک چشمها (درصورت سرای عفون به آنها) در موارد نادری این بیماری عوارضی در انتهای روده بزرگ ایجاد می کند. چگونگی سرای بیماری روشهای انتقال این بیماری عبارت اس از: * آمیزش جنسی با همسر مبتلا * سرای از مادر به کودک هنگام تولد * گاهی نیز عفون از طریق انگشتان از ناحیه تناسلی به چشمها منتقل می شود. آزمایشهای طبی برای تشخیص بیماری * معاینه ای از ناحیه تناسلی که توسط پزشک یا پرستار انجام می شود. * با استفاده از یک دستمال پنبه ای-پشمی یا اسفنجی نمونه هایی از قسمتهایی که ممکن اس آلوده باشند گرفته می شود. * درمورد مردان یک معاینه ظاهری از بیضه ها انجام شده تا سالم بودن آنها بررسی شود. * نمونه ای از ادرار گرفته می شود. هیچ یک از این آزمایشها توام با درد نیس اما گاهی ممکن اس راح نباشد. این بیماری چند روز بعد از ابتلا (غالبا پیش از آنکه عارضه ای از خود نشان دهد) در آزمایشها قابل تشخیص اس . تشخیص و درمان نمونه های تهیه شده هنگام معاینه، به آزمایشگاه ارسال شده و نتیجه آن معمولا در عرض یک هفته آماده می شود. درمان این بیماری ساده اس و با تجویز قرصهای آنتی بیوتیک انجام می شود. چنانچه به آنتی بیوتیکها حساسی داشته یا احتمال می دهید که باردار باشید باید آن را با پزشک درمیان بگذارید تا نوع آنتی بیوتیک را عوض کند. همچنین کامل کردن دوره درمان نیز ضروری اس و اگر متوقف شد باید مجددا از ابتدا درمان را آغاز کنید. چنانچه ابتلای به کلامدیا در شما تایید شد، یک مشاور درمانی با شما درباره این عفون صحب کرده و به پرسشهایتان پاسخ خواهد داد. او درباره همسرتان پرسشهایی را مطرح می کند تا در صورت لزوم وی تح معاینه و درمان قرار گیرد. تا مراجعه مجدد به مرکز درمانی و اطمینان از برطرف شدن کامل عفون توسط پزشک باید از فعالی جنسی نافذ (یعنی ادخال آل در مهبل، دهان یا مقعد) خودداری کنید. عوارض بیماری (الف) در زنان: * چنانچه این بیماری به موقع درمان نشود می تواند منجر به بیماری التهاب لگن خاصره (پی آی دی) شود. این التهاب مربوط به لوله های فالوپین (لوله هایی که تخمک از طریق آنها به رحم می رسد) اس . بیماری التهاب رحمی می تواند باعث بروز مشکلاتی
در زمینه باروری شود. در واقع ریشه بسیاری از موارد ناباروری به عفون ناشی از کلامدیا برمی گردد. * امکان ابتلا به ورم آپاندیس وجود دارد. * ابتلا به این بیماری هنگام بارداری می تواند باعث حاملگی خارج از رحم یا تولد زودرس شود. همچنین ممکن اس عفون به کودک منتقل شده و باعث بروز عیوبی در چشمها و ریه آن شود. البته این بیماری را می توان در حین بارداری بدون هیچ مشکلی مداوا کرد * بیماری کلامدیا می تواند منجر به درد مزمن در ناحیه لگن خاصره شود. (ب) در مردان: عوارض این بیماری در مردان فراگیر نیس ولیکن می تواند منجر به التهاب دردناک بیضه ها شود، که سبب نازایی می گردد. (ج) مشترک در مردان و زنان: * یکی از پیامدهای کلامدیا، سندروم ریترز اس . این بیماری باعث التهاب چشمها و مفاصل شده و گاهی نیز سبب پیدایش جوشهایی در کف پا و اندام تناسلی می شود * امکان ابتلا به ورم آپاندیس وجود دارد. همواره باید به خاطر داش که استفاده از کاندوم هنگام آمیزش جنسی، خطر سرای بیماریها و عفونتهای مقاربتی را کاهش می دهد.


هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نام شما:
ایمیل:
سایت: