پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر

پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر


نوشابه های رژِیمی ؟

مدیر سایت
۱۸ آذر ۱۳۹۳
597 بازديد
چاپ این مطلب
ارسال به دوستان

نوشابه های رژِیمی ؟

یک کارشناس تغذیه معتقد است: ترکیب و میزان شکر موجود در نوشابه‌های رژیمی تفاوت زیادی با نوشابه‌های معمولی ندارد.
علی اشرف رشیدی در گفت و گو با ایسنا، به مقایسه نوشابه‌های رژِیمی و معمولی پرداخت و اظهار کرد: تنها تفاوت نوشابه‌های رژیمی با انواع معمولی آن نوع قندی است که در آنها استفاده می‌شود. این کارشناس تغذیه با اشاره به اینکه در تولید نوشابه‌های رژیمی از شیرین‌کننده‌های مصنوعی استفاده می‌شود، افزود: مصرف نوشابه‌های رژیمی همچون سایر انواع نوشابه‌ها میزان ابتلا به دیابت را افزایش داده و باعث بالا رفتن قند خون می‌شود.
رشیدی با تاکید بر اینکه تصور مردم در مورد نوشابه‌های رژیمی و استفاده از آنها تصور درستی نیست، افزود: ترکیب و میزان شکر موجود در نوشابه‌های رژیمی تفاوت زیادی با نوشابه‌های معمولی ندارد و ترکیب همه آنها تقریبا یکی است و استفاده از آنها باید محدود شود.
به گفته رشیدی مصرف بیش از اندازه نوشابه‌ها زمینه‌های چاقی را در افراد به وجود می‌آورد و توصیه می‌شود افرادی که چاق هستند از انواع نوشابه‌ها استفاده نکنند. این کارشناس تغذیه مصرف زیاد نوشابه‌ها را توصیه نکرد و افزود: نوشابه‌ها در نهایت برای سلامت افراد مفید نیستند، چرا‌که در ترکیب آنها هیچ نوع مواد مغذی یافت نمی‌شود.
وی همه انواع نوشابه ها را شامل ترکیبات شیمیایی، عصاره، گاز، آب و شکر دانست و گفت: هیچ یک از این مواد ارزش غذایی برای بدن ندارند و توصیه می‌شود افراد بجای مصرف نوشابه‌ها از نوشیدنی‌های دیگر مثل دوغ، آبمیوه ، شیر و … استفاده کنند.

منبع:الف


هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نام شما:
ایمیل:
سایت: