پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر

پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر


گرانترین دارو دنیا

مدیر سایت
۱۸ آذر ۱۳۹۳
472 بازديد
چاپ این مطلب
ارسال به دوستان

داروی ژن‌درمانی جدید که گلایبرا نام دارد و هزینه یک دوره درمانی با آن، برای هر بیمار، حدود ۱.۱ میلیون یورو است.

به گزارش العالم، گلایبرا یک داروی ژن‌درمانی است و برای درمان یک نقص ژنتیکی نادر به نام کمبود لیپوپروتئین لیپاز ساخته شده است، در این بیماری میزان چربی خون بسیار بالا می‌رود.

این دارو را یک شرکت زیست‌فناوری هلندی به نام UniQure ساخته و یک شرکت ایتالیایی به نام Chiesi کار بازاریابی آن را انجام می‌دهد. کمیته مشترک فدرال آلمان به زودی ارزیابی سود استفاده از این دارو را شروع خواهد کرد و گزارش نهایی را در آوریل سال ۲۰۱۵ ارائه خواهد کرد.

در واقع قیمت هر شیشه کوچک این دارو ۵۲ هزار یورو است و همان طور که پیشتر گفتیم، هزینه یک دوره درمانی آن حدود ۱.۱ میلیون یورو است. انتظار می‌رود تنها ۱۵۰ تا ۲۰۰ بیمار در کل اروپا با این دارو درمان شوند، بنابراین هزینه تحمیل شده بر سیستم بهداشت و درمان اروپا، در کل ناچیز خواهد بود.

همچنین تخمین زده می‌شود که از سال ۲۰۱۸ این دارو، در آمریکا هم استفاده شود. شرکت UniQure به دنبال تولید داروی ژن‌درمانی برای هموفیلی و حتی مراحل اولیه نارسایی قلب هم است.

گرچه داروهای که در سطح DNA باعث بهبود بیماری می‌شوند، بسیار گران هستند، اما طبق ادعای تولید کننده آن، این داروها اغلب به صورت قاطع و حتی کامل باعث رهایی از بیماری می‌شوند و دیگر اینکه در مقایسه با هزینه استفاده مادام‌العمر از برخی داروهای دیگر، شاید هزینه یک دوره درمان با آنها، توجیه داشته باشد.


هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نام شما:
ایمیل:
سایت: