پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر

پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر


معرفی دو چهره خبر ساز دنیا

مدیر سایت
۲۲ آذر ۱۳۹۳
513 بازديد
چاپ این مطلب
ارسال به دوستان

با توجه به نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۴ که در سالهای اخیر یکی از پر حادثه ترین و مصیبت بارترین سالها بود، خبرگزاری فرانسه در یک نظرسنجی، خبرسازترین چهره های سال را معرفی کرد.
معرفی دو چهره خبر ساز دنیامعرفی دو چهره خبر ساز دنیا
از نظر مخاطبان فرانس پرس، ولادیمیر پوتین و ابوبکر بغدادی در رأس چهره های خبرساز سال ۲۰۱۴ قرار دارند. همچنین اقدامات خشونت امیز در خاورمیانه و افریقا به خصوص در نیجریه، ربایش دختران دانش آموز نیجریه به دست گروه تروریستی بوکوحرام؛ و اقدامات گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام (داعش) از مهمترین اخبار سال بودند.لیست مهمترین شخصیت های سال جاری که توسط ۳۸۰ روزنامه نگار خبرگزاری فرانسه تهیه شده، شامل نام ده نفر است که نام ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در راس آن قرار دارد و آن به دلیل حضور موثری بود که وی در منازعات میان اوکراین و غرب ایفا کرد.در این لیست بعد از پوتین به ترتیب اسامی زیر قابل مشاهده اند: ابوبکر بغدادی سرکرده داعش، دختران دانش آموز نیجریایی که توسط بوکوحرام ربوده شدند، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان، ملالا یوسفزای دخترپاکستانی که توسط القاعده مجروح وبرنده جایزه صلح نوبل شد، جوشوا وونگ فعال کره ای، دایان و جان فولی (پدر و مادر خبرنگار آمریکایی اعدام شده به دست داعش). دایان و جان فولی بعد از آن که فرزندشان جیمز فولی اولین گروگان غربی داعشی ها به طرز وحشیانه ای اعدام شد، در سال جاری و در فضای مجازی خبرسازی موثری داشتند.

بر اساس این کار مطالعاتی روابط میان شرق و غرب بعد از گذشت ربع قرن از سقوط دیوار برلین، در سال جاری به دلیل منازعات اوکراین و پیوستن کریمه به روسیه، بحرانی ترین روزهای خود را سپری کرد و پوتین ۶۲ ساله در این منازعات که هر لحظه ممکن بود به یک جنگ سرد جدید تبدیل شود، نقش اساسی ایفا کرد.

گفتنی است پیش از این هم در نظرسنجی مجله آمریکایی “فوربس” پوتین با پشت سر گذاشتن باراک اوباما رئیس جمهور امریکا به عنوان قدرتمندترین رهبر دنیا شناخته شده بود.

منبع: شهر خبر


هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نام شما:
ایمیل:
سایت: