پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر

پکیج روابط جنسی بهتر ، زندگی پایدارتر


عامل مرگ انسانها در سال ۲۰۵۰

مدیر سایت
۲۴ آذر ۱۳۹۳
388 بازديد
چاپ این مطلب
ارسال به دوستان

عامل مرگ انسانها در سال 2050

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از BBC، ابرباکتری‌ها درحال حاضر در طول یک سال جان ۷۰۰ هزار انسان را در گوشه‌و‌کنار جهان می‌گیرند. به گفته تحلیل‌گران هزینه ناشی از شیوع این عفونت‌ها می‌تواند به ۱۰۰ تریلیارد دلار برسد.

جیم اونیل اقتصاد‌دانی است که در ماه جولای توسط دیوید کمرون نخست‌وزیر بریتانیا به عنوان رئیس گروه مطالعه بر مقاومت بر داروهای ضدمیکروبی انتخاب شد. وی به BBC گفت هزینه ناشی از شیوع این نوع باکتری‌ها در جهان برابر ۳۵ سال محصول ناخالص داخلی بریتانیا است.

نمودار

این مطالعه براساس سناریویی انجام شده که محققان شرکت رند یوروپ و KPMG آن را مطرح کرده‌اند. این محققان دریافتند باکتری‌ها و میکروب‌های مقاوم در برابر داروی ای‌کولای، مالاریا و سل بیشترین عوارض را برای انسان‌ها در پی خواهند‌داشت. مقاومت میکروبی در برابر داروها سالانه در آمریکا و اروپا ۵۰ هزار مرگ را به‌دنبال دارد، آماری که به گفته محققان تا سال ۲۰۵۰ ده برابر خواهد‌شد.

به گفته اونیل تا سال ۲۰۵۰ بیش از یک مرگ از چهار مرگی که در نیجریه رخ خواهد‌داد، ناشی از عفونت‌های میکروبی مقاوم در برابر دارو خواهد‌بود، پدیده‌ای که در هندوستان سالانه جان دو میلیون انسان را خواهد‌گرفت.

محققان معتقدند این تحلیل پدیده اثر ناکامی در کنترل مقاومت در برابر دارو را دست کم گرفته‌است، زیرا در این تحقیق عوارض این پدیده در جهانی که آنتی‌بیوتیک‌ها بی‌اثر شده‌اند، محاسبه نشده‌اند. درمان‌های متعددی در جهان مبتنی بر آنتی‌بیوتیک‌ها اعمال می‌شوند که از آن جمله می‌توان به شیمی‌درمانی، جایگزینی مفاصل، پیوند اعضا و سزارین اشاره کرد. بدون وجود آنتی‌بیوتیک‌ها این درمان‌ها پرخطر‌تر و در بسیاری از موارد غیر‌ممکن خواهند‌شد و تا سال ۲۰۵۰ خسارتی ۱۰۰ تریلیارد دلاری به دنبال خواهد‌داشت.

اونیل و تیمش اکنون به دنبال راهکارهایی هستند که بتواند این بحران درحال رشد را کنترل کند، راهکارهایی از قبیل تصحیح نحوه مصرف دارو و اثر آن بر کاهش مقاومت بدن در برابر دارو، بهبود ساخت داروهای جدید، کنترل جهانی بر مصرف دارو در انسان‌ها و حیوانات.

به گفته اونیل،دانشمندان اطمینان دارند مقاومت در برابر دارو در کوتاه‌مدت مشکل بحرانی‌تری نسبت به تغییرات هوا خواهد‌بود. به گفته محققان، حل کردن مشکل مقاوم شدن بدن در برابر دارو نسبت به دست روی دست گذاشتن و اقدامی انجام ندادن‌، بسیار کم‌هزینه‌تر است.


هنوز دیدگاهی ثبت نشده است!

نام شما:
ایمیل:
سایت: